İzlediğiniz film ve dizilere yorum yaparak bize daha fazla destek olabilirsiniz!
Reklamı Geç
10

147 İzlenme

Bozkir Kuslara Bak Kuslara
3.4 IMDB Puanı

Bozkir Kuslara Bak Kuslara

(Bozkir Kuslara Bak Kuslara)
Senaryo Mehmet Tanrisever
Ödüller 52 ödül & 14 Adaylık.
Bozkir Kuslara Bak Kuslara full hd kalitede donmadan izle. Abdullah ve Sakat Ziya, Konya'nın Bozkır ilçesinde silah tüccarı. Dürüstlüğü, onuru ve haysiyeti her şeyin önüne koyarlar.

Abdullah ve Sakat Ziya zıt kişiliklere sahip olsalar da dostlukları ve ortaklıkları uzun yıllara dayanmaktadır. Abdullah çok çalıştı ve sonunda hayalini kurduğu atı satın aldı. Artık tek istediği çok sevdiği Emine ile evlenip mutlu bir hayat kurmaktır. Sakat Ziya her seferinde bir gün yaşıyor. Sakinleşmeye hiç niyeti yoktur, parasını sadece kendi mutluluğu için harcamayı düşünür. Bir gün Abdullah ve Sakat Ziya, Abdullah'ın askerlik yıllarından beri tanıdığı Abdullah'ın arkadaşı Çömlekçi Bekir'i ziyarete giderler.

Bekir'in evde olmadığını öğrenirler. Eşi Süheyla onları içeri davet eder ve onlara soğuk bir içecek ikram eder. Abdullah bir anlığına dışarı çıkınca, Sakat Ziya, Süheyla'yı taciz eder. Abdullah tekrar içeri girince Sakat Ziya kaçar. Abdullah, Bozkır'ın ıssız tepelerinin ortasında Sakat Ziya'nın peşine düşer. Abdullah, rezil davranışından dolayı Sakat Ziya'yı tek kurşunla öldürür. Pişmanlık ve öfkeyle suçunu itiraf eder ve teslim olur. Ancak cezaevindeki koşulları dayanılmaz bulur.

Duruşması sırasında, suçu işlediğini kabul etmekten vazgeçer. Bunun yerine, Erol Kara adında yerel bir adam cinayetin sorumluluğunu üstlenir. Abdullah serbest bırakılır, ancak şimdi inkarından dolayı köylüler tarafından hor görülür ve yabancılaştırılır. Yaptığı şey aslında "kasabanın namusunu kurtarmak" olarak kabul edildiğinden ünlü bir hareketti, ancak bunu inkar etmek Abdullah'ı hem yalancı hem de arkadaşını öldüren biri yapıyor.

Abdullah' dul kardeşi Ayşe de komşuları tarafından hakarete uğrar. Abdullah'ın nişanlısı Emine, babasının evliliğe rıza göstermediğini iddia ederek ondan ayrılır. Suçu üstlenen ve kasabanın namusunu kurtaran Erol Kara, kasabanın cesur kahramanı olur. Abdullah yaptığı en büyük hatanın arkadaşı Sakat Ziya'yı öldürdüğünü inkar etmek olduğunu anlar. Abdullah cezaevine geri döner. Erol Kara ile yüzleşir. Cezasını çekiyor.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın